Vatandaşlardan Canik’e Akın

Canik Belediyesi’nin Uzman Aile Danışmanı ve Yazar Saliha Erdim’i vatandaşlarla buluşturduğu programda salonlar doldu taştı.

“Vatandaşlarımızı alanında seçkin isimlere buluşturmaya devam edeceğiz” diyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, verdiği sözleri yerine getirmeye devam ediyor. Canik Belediyesi, ilçede düzenlediği ‘Modern Dünyada Aile’ isimli konferans programıyla Uzman Aile Danışmanı ve Yazar Saliha Erdim’i vatandaşlarla bir araya getirdi. Salonların hınca hınç dolduğu programa farklı şehirlerden ve çevre ilçelerden vatandaşlar da yoğun katılım sağladı.

Uzman Aile Danışmanı ve Yazar Saliha Erdim’in aktardığı bilgileri dikkatle dinleyen vatandaşlar ilçede gerçekleştirilen anlam yüklü programlardan dolayı Başkan İbrahim Sandıkçı’ya teşekkür etti.

Salonlara Sığmadılar

Canik’te gerçekleşen programa akın eden vatandaşlar Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde bulunan iki ayrı salonu büyük bir ilgiyle doldurdu. Salonlarda yer bulamayan vatandaşlar, kurulan ekranlardan programı canlı takip etti. Programda gerçekleştirdiği konuşmada, çocukların aile ortamı içerisinde kimliğini oluşturan temel değerleri öğrendiklerine işaret eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ‘Güçlü Birey Güçlü Toplum’ anlayışının toplumda yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi. Başkan İbrahim Sandıkçı, çocukların ve aile yapısının toplumsal yapı üzerinde yıkıcı hasarlar bırakan akımlardan korunması gerektiğini vurguladı.

“Canik’imizi yeni kimliğine kavuşturduk”

Canik’e değer katan projeler ve yatırımlar kazandırdıklarını belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik’imizi ihya eden projeleri ilçemize kazandırdık. İlçemizde her yaş grubundan vatandaşımıza özellikle de hanım kardeşlerimize, gençlerimize ve çocuklarımıza hitap eden projeleri ve yatırımları hayata geçirdik. İnsana ve eğitime yönelik yatırımlarımızla, geleceğin bilim insanlarını yetiştirdiğimiz Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsümüzle, Merkezi Hükümet Yatırımlarımız ve yeni sosyal yaşam alanlarımızla Canik’imizi yeni kimliğine kavuşturduk” dedi.

Programa, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eşi Selma Sandıkçı, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve yaklaşık 3 binin üzerinde vatandaş katıldı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir