Türkiye’den İki Acıklı Emekli Öyküsü! Biri 65 Biri 66 Yaşındaydı, İkisi de İnşaatta Çalışırken Öldü

61 yaşında kum taşıyanlar, 70 yaşında geçinmek için hala iş arayanlar. Bugün 9 milyon emekli en düşük emekli maaşı olan 7.500 TL alıyor.

Son 10 yılda iş kazasında ölen emekli çalışan sayısı en az 2 bin 400.

64, 65 yaşında emekli çalışanlar. İki maaş almak için çift dikiş mi yapıyorlar, yok yok.. aslında onlar dünya turuna çıkacaklar da o yüzden para biriktiriyorlar.

Dünyada onların yaşına gelmiş emekliler, haritadan kendilerine tatil yapacak ülke ararken, Türkiye’nin emeklileri ikramiye alacak mıyım, 5 bin TL hesabıma yatacak mı yatmayacak mı onun derdinde.

İşte size Türkiye’den, emeklilik yaşına çoktan gelmiş iki emeklinin içler acısı hikayesi.

Ne yazık ki ikisi de artık hayatta değil. Birisi inşaatta bekçilik yaparken hayatını kaybetti, diğeri inşaattan düşerek öldü.

KAYSERİ’DE BEKÇİLİK YAPTIĞI İNŞAATTA ÖLÜ OLARAK BULUNDU

Kayseri’de Salih Akkoyun (66), bekçilik yaptığı inşaatta ölü olarak bulundu.

İnşaatta bekçilik yapan Salih Akkoyun’un yerde hareketsiz yattığını görenler, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Gelen sağlık ekipleri Akkoyun’un hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekiplerinin incelemesinin ardından Akkoyun’un cenazesi, otopsi işlemleri yapılması için Kayseri Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

İNŞAATTAN DÜŞTÜ

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde geçen aylarda ise inşaattan düşen 65 yaşındaki işçi yaşamını yitirdi.

Şeyh Sinan Mahallesi’nde bir apartmanın inşaatında çalışan 65 yaşındaki Ahmet Kurt, binanın 3. katından düştü. Mesai arkadaşlarının ihbarıyla olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x