Popüler Analist Bu 2 Altcoin Fiyatında Bir Sıçrama Bekliyor!

Kripto para piyasası bu hafta yatırımcılar için zorlu geçti. Bununla birlikte, piyasa oyuncuları ilerleyen günler için pozisyonlarını alıyorlar. Popüler kripto para analisti Michaël van de Poppe, piyasadaki son gelişmeleri değerlendirdi. Analist, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’te (LINK) yükselişe geçtiğini söylüyor. Ayrıca analist lider altcoin Ethereum’un Bitcoin karşısında güç kazanacağını tahmin ediyor.

Analiste göre LINK %90’lık bir sıçrama yapacak!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada hafta sonuna doğru satışlar hızlandı. Bitcoin ve bir çok altcoin sert satışlara tanık oldu. Bununla birlikte, bu durum kripto piyasası için çok da nadir bir olay değil. Buna rağmen analistler, bir sonraki yukarı yönlü hamle için pozisyonlarını ayarlıyor. Popüler kripto analisti Michaël Van de Poppe, Chainlink (LINK)’in mevcut değerinden %90’dan fazla yükselebileceğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

LINK, dip seviyeleri süpürdükten sonra devam etmeye hazır görünüyor. LINK, 13,50-14,25 doların üzerinde kaldığı sürece, her şey 25-30 dolara doğru devam edebilir.

Kaynak: Michaël van de Poppe

Grafiğine göre analist, yakın vadede LINK’in yakında 16 dolar seviyesini geçebileceğini, 15 doların altına düşebileceğini ve ardından 18 dolar seviyesinin üzerine çıkabileceğini öne sürüyor. Bu arada LINK, son 24 saatte yaklaşık %0,48 düşüşle yazı sırasında 14,92 dolardan işlem görüyordu. Altcoin haftalık grafiğinde ise hala yeşil bölgede duruyor. Böylece, marjinal bir şekilde bir çok kripto paradan ayrılıyor.

Lider altcoin Bitcoin karşısında güç kazanacak!

Analist, daha sonra lider altcoin Ethereum’a (ETH) bakıyor. Michaël van de Poppe, Etheruem’un Bitcoin karşısında (ETH/BTC) bir yükseliş trendine girmiş olduğunu tahmin ediyor. Bu doğrultuda analist, şu değerlendirmeyi paylaşıyor:

Ethereum’dan gelen güçlü sıçrama, olası bir yükseliş trendine neden oldu. Trendin devam edebileceğinden emin olmak için 0,06 BTC’yi aşması gerekiyor. Ancak haftalık yükseliş sapması önümüzdeki aylarda önemli bir güç olacağını gösteriyor.

Kaynak: Michaël van de Poppe

Bu arada ETH/BTC yazı sırasında 0,05924 BTC’den (2.530 dolar) işlem görüyordu.

Michaël van de Poppe Bitcoin görünümünü güncelliyor

Analist son olarak spot BTC borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) piyasaya sürülmesinden bir hafta sonra Bitcoin’e bakış açısını güncelliyor. Lider altcoin karşısında güç kaybedeceğini öngören analist, Bitcoin için şunları söylüyor:

Bitcoin bu aralıkta konsolide olmaya istekli, ETF heyecanı yavaş yavaş kayboluyor. ETF’nin lansmanı, net giriş ve hacim açısından en iyi performans gösteren lansmanlardan biriydi ve önümüzdeki yıllarda da bunu gösterecek. Potansiyel direnç 46.000 dolar, destek ise 39.000-41.000 dolar seviyesinde.

Kaynak: Michaël van de Poppe

Grafiğine göre analist, Bitcoin’in yakında 45.000 doların üzerine çıkabileceğini ve ardından Mart ve Nisan aylarında 39.000 dolar seviyesini yeniden test edebileceğini ve bu noktada Mayıs ayı civarında 42.000 dolar seviyesini geçerek yukarı doğru hareket edebileceğini öne sürüyor. Bu arada Bitcoin, son 24 saatte %4,5 düşüşle 40.500 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Lider kripto para haftalık grafiğinde ise %7’nin üzerinde değer kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x