Japonların Ömrü Uzatan Sırrı Bulundu: Etkileri Mucizevi!

Dünyanın en uzun ve sağlıklı yaşayan insanları deyince akla ilk gelen toplum, Japonlar oluyor. Yapılan bazı araştırmalara göre Japonların uzun yaşam sırrı, tükettiği besinlerle ilişkili oluyor. Bu nedenle uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek için tükettiğimiz her besin ayrı önem taşıyor.

Rengini, içerdiği ‘antisiyanin’ pigmentinden alan bu besin hem tatlı olarak hem de atıştırmalık olarak tüketiliyor. Her gün düzenli olarak tüketeceğiniz bu besin sayesinde uzun ve sağlıklı bir yaşamı sürdürmeniz mümkün oluyor.

Japonların uzun ve sağlıklı yaşam sırrı

Japonya’nın bir bölgesi olan Okinawa’ da ki insanların, sağlıklı ve uzun bir yaşama sahip olduğu biliniyor. Bu bölgede yaşayan insanların en çok tükettiği besinlerden biri, mor patates olarak biliniyor. Sağlıklı karbonhidratlar arasında yer alan mor patatesler, sağlığımız için çok faydalıdır.

İçerisinde bulunan zengin özellikleri sayesinde yaşlanma karşıtı etkiler sunuyor. Aynı zamanda mor patates, kalp ve damar sağlığını destekleyerek kan şekeri seviyelerini de iyileştiriyor. Ayrıca bol miktarda lif içerdiği için sindirim sistemini mükemmel derecede koruyor.

Potasyum ve antioksidan deposu olan mor patates, kan damarlarını güçlendirmekle kalmıyor aynı zamanda tansiyonu da dengeliyor.

Mor patates, içerdiği güçlü antioksidanlar sayesinde kolon ve meme kanseri gibi çeşitli kanser türlerinin ihtimalini düşürüyor.

Güçlü vitamin ve minerallere sahip olan mor patates, karaciğer sağlığını koruyarak güçlendiriyor. Aynı zamanda içerisinde karbonhidrat, nişasta ve lif barındırdığı için tokluk hissini de artırıyor. Glüten içermediği için de çölyak hastalarının rahatça tüketeceği besinler arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x