Hamas’tan İsrail’e rehine şartı: Şartlarımız yerine getirilirse serbest bırakılacaklar

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’nde tutulan İsrailli esirlere değinerek, “Esirler ancak şartlarımız yerine getirilirse serbest bırakılacak” dedi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların 88’inci günde devam ederken, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye açıklamalarda bulundu. Haniye, İsrail’in yenilginin eşiğinde olduğunu Hamas’ın zaferinin yakın olduğunu belirterek, Hamas ve diğer grupların liderlerinin ve üyelerinin bu nedenle moralinin yüksek olduğunu aktardı.

Hamas’tan rehine şartı

Gazze Şeridi’nde tutulan İsrailli esirlere değinen Haniye, “Esirler ancak şartlarımız yerine getirilirse serbest bırakılacak” ifadelerini kullanarak, “Düşman, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırısında her şeyi en üst düzeyde barbarlık ve vahşetle ihlal etmiştir” dedi.

Haniye, İsrail zulmüne rağmen Kudüs ve Batı Şeria’daki Filistinlilerin de İsrail’in karşısında dimdik durmaya devam ettiğini ifade etti.

Öte yandan, İsrail-Filistin arasında Katar, Mısır ve ABD arabuluculuğunda yeni bir esir takası ve ateşkes anlaşması sağlanmasına ilişkin yürütülen diplomatik çabalar devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir