Başkan Büyükakın: Vesayet rejimine karşı, halkın yanında oldunuz

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 No’lu Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘Birlik Beraberlik ve Dayanışma’ yemeğine katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Başkan Büyükakın, Memur-Sen’in kurucusu Mehmet Akif İnan’ı rahmet ve minnetle yad ederek başladı. Akif İnan’ın çok bereketli bir tohum ektiğini ve o bereketli tohumun karşılığının burada olduğunu dile getiren Başkan Büyükakın, “Türkiye’nin zor zamanlarında hep haktan ve adaletten yana durdunuz. Vesayet rejimine karşı, halkın yanında oldunuz. Bunun için her birinizi bu verdiğiniz emek ve mücadele için yürekten kutluyor ve tebrik ediyorum. Bizim tarafımız belli. Biz, mazlum ile zalim arasında bir mevzu olduğunda tereddüt etmeyiz. Biz, mazlumun yanında dururuz” dedi.

 

“DÜNYAYA ADALET, BARIŞ VE KARDEŞLİK GÖTÜRECEK”

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Sadettin Hülagü’nün de katıldığı buluşmada, “Taraf olmak, adaletten yoksun olmak anlamına gelmez” diyen Başkan Büyükakın, “Biz hakkın rızasıyla çelişmemek kaydıyla sonuna kadar milletin rızasını kazanma mücadelesini vermeye de azimle ve kararlılıkla devam ederiz. Biz bu nedenle Filistin’deki kardeşimizin davasının tarafı oluruz. Tanımasak bile kardeşimiz olmasa bile dünyanın öbür ucunda bir zulüm söz konusuysa onun da tarafı oluruz. Bu bizim dinimizin bize emrettiği bir şey. Bu bizim kültür köklerimizin bize emrettiği bir şey. Biz tarih boyunca böyle geldik, Allah’ın izniyle böylede devam edeceğiz. Bu milletin ruhunda bunlar durduğu müddetçe bu millet dünyaya adalet, barış ve kardeşlik götürecek” şeklinde konuştu.

 

“HER ZAMAN MAZLUMUN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Filistin topraklarına 400 yıla yakın hükmettik ve bir kişinin bile burnu kanamadı” vurgusu da yapan Başkan Büyükakın, “Filistin’de avluda, camide yan yana durduk. İstanbul orada Anadolu öte yanda. Oralarda da aynısı oldu. Bu bizim haktan, adaletten yana duruşumuzun, taraf oluşumuzun sonucu. Her zaman mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız, ilgili bakanlarımız şu anda bu çatışmalar nasıl sona erer diye yine görüşmelerine devam ediyorlar. Gereken tüm hassasiyeti gösteriyorlar. Allah’ın izniyle oradaki gözyaşının ve akan kanın dinmesi için Cumhurbaşkanımız, dünyanın mazlum coğrafyalarında ne yapıyorsa burada da aynısını yapacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x