Apple cihazlarınız için sertifikasız şarj cihazlarından kaçının!

Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olarak kabul ediliyor. Amerika merkezli bu teknoloji devi, milyonlarca aktif kullanıcıya sahip ve sunduğu her ürünün premium kalitede olmasıyla tanınıyor. Ayrıca, yüksek gelir elde eden bir şirket. Ancak görünüşe göre, bu büyük başarı bile Apple için yeterli değil ve şirket her zaman daha yüksek hedeflere ulaşmayı amaçlıyor. Eğer aksi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz çünkü Apple, sertifikalı olmayan şarj cihazları ve kabloların kullanımı konusunda uyarıda bulunuyor. İşte detaylar…

Sertifikasız Apple Şarj Aletleri Kullanmak Riskli mi? Apple, müşterilerini diğer markaların şarj cihazları ve kablolarını kullanmamaları konusunda uyaran bir destek dokümanı yayınladı. Şirkete göre, başka üreticilerin ürünlerini kullanmak, özellikle Apple Watch, iPhone ve AirPods gibi cihazlarda yavaş şarj olma, tekrarlayan uyarı sesleri, azalan pil ömrü ve daha birçok soruna yol açabilir. Aslında, Amerikan teknoloji devi bu konuda kesinlikle haklı. Yanlış aksesuar seçimi, elektrik arızalarına ve potansiyel olarak ölümcül olabilecek kazalara bile neden olabilir.

Apple cihazlarınız için sertifikasız şarj cihazlarından kaçının!

Apple, müşterilerine Apple tarafından üretilen veya Apple sertifikasına sahip şarj cihazlarını kullanmalarını öneriyor. Ancak, sertifikanın her şeyi garanti etmediğini belirtmek gerekir. Bir öneri olmamakla birlikte, Apple ürünleri için özel olarak tasarlanmamış ancak yüksek kaliteli bir şarj cihazı kullanmanın, iPhone, AirPods, Mac veya iPad gibi cihazlar için zarar vermemesi gerekiyor. Burada önemli olan faktör kalite, markadan ziyade.

Bu nedenle, üçüncü taraf bir aksesuar kullanmadan önce, bilinçli bir tüketici olmalı ve bilinçli seçimler yapmalısınız. Doğru kararları verme konusunda zorlanıyorsanız, Apple sertifikasına sahip ürünleri arayabilirsiniz. Emin olamıyorsanız, Apple müşterilere, sertifikalı üçüncü taraf bir şarj cihazını, “Apple için Yapılmıştır” etiketini kontrol ederek veya Apple’ın MFi aksesuarları hakkında kamuoyuna açık veritabanını arayarak doğrulamalarını öneriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x