Meral Akşener “6’lı Masa”ya geri döndü

Investing.com – İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, az önce Akşener ile Kılıçdaroğlu’nun bir görüşme gerçekleştirdiklerini ve Akşener’in birazdan Saadet Partisi’nde başlayacak toplantıya katılma kararı aldığını açıkladı.

Ankara’da tarihi gün

Millet İttifakı bugün Cumhurbaşkanı adayını açıklamak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde toplandı. Toplantı öncesi İBB Başkanı İmamoğlu ve ABB Başkanı Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştüler. Daha sonra Akşener parti merkezinden ayrıldı ancak toplantıya katılıp katılmayacağına dair bir açıklama yapmadı.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, belediye başkanları ile Akşener’in yaptığı görüşmenin ardından yeni bir formül oluşturduklarını söyledi. Zorlu, İmamoğlu ve Yavaş’ın Cumhurbaşkanının yetkili ve icracı yardımcıları olmaları önerisinde bulunduklarını açıkladı.

Formüle hükümetten ilk tepki

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı önerisine hükümetten ilk tepki Cumhurbaşkanı Danışmanı Ayhan Ogan’dan geldi. Ogan, mevcut sistemde bunun mümkün olmayacağını belirtti ve şu açıklamayı yaptı:

Yazar: Necdet Erginsoy

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir