Jandarmadan ‘Mahmut Tanal’ açıklaması: Kaçan 2 personel açığa alındı

Akbelen Ormanı’nda ağaç kesimine karşı direnen kişileri fişledikleri iddiasıyla CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal ile gerginlik yaşayan ve direnişçilerinin isminin yazılı olduğu listeyi alarak uzaklaşan 2 jandarma görevlisi açığa alındı. 

Muğla’nın Milas ilçesi İkizköy Mahallesi’nde yer alan Akbelen Ormanı’nda ağaç katliamının 6.gününde bölgede bulunan CHP’li Mahmut Tanal, jandarmanın bölgeye gelen vatandaşların kimlik bilgilerini almasına, “Burada fişleme yapamazsınız” diye tepki gösterdi. Kağıdı vermeyen jandarma personelinin koşarak kaçması üzerine, Tanal jandarmanın peşinden koşarak yakalamaya çalıştı. Kağıdı vermeyen jandarma personelinin koşarak kaçması üzerine, Tanal jandarmanın peşinden koşarak yakalamaya çalıştı.

Jandarmadan açıklama: 2 personel açığa alındı 

Açıklamada, “Orman Bölge Müdürlüğünce gerçekleştirilen saha çalışmalarını ve hukuka uygun olarak alınan önleyici tedbirleri engellemek ve provoke etmek isteyen, kolluk kuvvetlerine saldıran ve direnen 40 provokatör ve eylemci şahıs Milas Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alınmış olup, şüphelilerin adli işlemleri devam etmektedir. Milletvekili Mahmut Tanal’ın tahrik edici ve etik olmayan davranışları karşısında, görev yerinden emir ve talimatlara aykırı olarak uzaklaşan iki jandarma personeli de açığa alınmıştır. Milletvekili Mahmut Tanal’ın tahrik edici ve etik olmayan davranışları karşısında; görev yerinden emir ve talimatlara aykırı olarak uzaklaşan iki jandarma personeli açığa alınmıştır. Kahraman Türk Jandarmasına karşı sarf etmiş olduğu mesnetsiz ve hakaret içeren söylemlerinden dolayı Milletvekili Mahmut Tanal hakkında adli mercilere suç duyurusunda bulunulmuş olup hukuki süreç kararlılıkla takip edilecektir.” denildi. 

40 kişi gözaltına alındı

Jandarma açıklamasında ayrıca dün gözaltına alınan kişi sayısının 40 olduğunu duyurdu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x