“iPhone 15 Pro Modelleri Renk Değiştiriyor” İddiasına Apple’dan Cevap Gecikmedi: İşin Aslı Çok Farklıymış!

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı iPhone 15 serisi hakkında ortaya atılan iddialar ve söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Yeni telefonlar, ilk olarak firmanın yaşadığı iddia edilen tedarik sorunları ile gündeme gelmiş, ardından ise çeşitli ısınma ve dayanıksızlık problemleri nedeniyle eleştirilmişti. Tam da bu sıralarda serinin Pro modellerinin zamanla renk değiştirdiği iddiaları büyük ses getirdi. Apple’ın bizzat kendi açıklamalarından elde edildiği söylenen bu bilgiye şirketten cevap gecikmedi. Teknoloji devi, yanlış anlaşılan 15 Pro ve Pro Max modellerinin renk değiştirme konusuna nihayet açıklık getirdi. 

Detaylar ?

Kaynak: https://support.apple.com/en-us/HT207123

Apple’ın bu yılki yeni akıllı telefon serisi iPhone 15, tanıtım gecesinin ardından haftalar geçmesine rağmen hala gündemin ana konusu halinde.

Şüphesiz, bu durumun oluşmasındaki en büyük nedenlerden biri yeni cihazlar hakkında ortaya atılan iddialar. Söz konusu iddiaların sonuncusu ise oldukça absürt diyebileceğimiz türden.

Söylentilere göre, serinin titanyum kasa ve çerçeve ile gelen iPhone 15 Pro ve Pro Max cihazları kılıfsız kullanıldığında zamanla asıl rengini kaybediyor.

Peki Apple’ın resmi olarak açıkladığı iddia edilen bu bilginin gerçeklik payı var mı?

Mevcut iddia, kısa sürede dünya çapında büyük ses getirdi ve birçok kullanıcının kafasını karıştırdı. Ancak üretici Apple’dan cevap gecikmedi.

Firmanın resmi destek sayfası üzerinden yaptığı açıklamaya göre, iPhone 15 Pro ve Pro Max cihazlarında ortaya çıkan ve renk değişimi sanılan izler çerçevelerdeki titanyum malzemeden kaynaklanıyor.

Titanyum çerçeve, vücut ısısı, kullanıcıların elinden bulaşan yağ ve su sebebiyle oksidasyon yaşayabiliyor. Söz konusu oksidasyon durumu, telefonlarda farklı renklerde izler oluşmasına neden oluyor.

Telefon yüzeyinde oluşan izler pas oluşturacak kadar hasar verici seviyelerde olmadığı gibi, cihaz hafif nemli bir bezle silindiğinde ortadan kayboluyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x