İBB ve Üsküdar Belediyesi Zabıta Ekipleri Birbirine Girdi! ‘Siz Niye Böylesiniz Niye?’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Üsküdar Belediyesi zabıta ekipleri arasında yer kavgası yaşandı. Vatandaşların da müdahil olduğu kargaşa, polislerin müdehalesiyle ayrıldı. 

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen yaşananlara sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) zabıta ekiplerinin ramazan etkinlikleri kapsamında Üsküdar’daki Mimar Sinan Meydanı’na platform kurması Üsküdar Belediyesi zabıta ekipleri tarafından engellendi. Bunun üzerine İBB ve Üsküdar Belediyesi zabıta ekipleri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Vatandaşların da müdahil olduğu gerginlik, polis ekiplerinin araya girmesiyle yatıştırıldı. Her iki belediyenin zabıta ekipleri ile polisin meydandaki bekleyişi sürüyor.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Demir, İBB ekiplerinin kendilerine saldırdığını iddia etti.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Siz niye böylesiniz niye? Hastane ve kütüphanenin önünde, 29 gün boyunca 10:00-02:00 arasında ‘konser’ gibi etkinlikler yapılır mı? Gelin buraya değil, daha işlek, geniş ve uygun olan ana meydana, sahile kurun dedik, İBB ise zabıtalarımıza saldırmayı seçti. Yine yalanlar söyleyecekler, inanmayın, gerçeği budur. İstanbul Büyükşehir Belediyesini, alışkanlık haline getirdiği bu zorbalıktan dolayı kınıyorum.” ifadelerini kullandı.

İBB yetkilileri ise kendi yetki alanlarında olan yerde ramazan etkinlikleri düzenlemek için platform kurmak istediklerini ancak Üsküdar Belediyesi’nin buna izin vermediği öne sürdü. (Yaşanan arbedenin görüntüleri ?)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir