HODLer’lar Satış Yapıyor! Bu Altcoin Çökecek mi?

On-chain veriler, piyasadaki son toparlanmaya rağmen, uzun vadeli yatırımcıların popüler bir altcoin projesinden uzaklaştığını gösteriyor. Fiyat aylardır yatay hareket ederken, talep eksikliği de keskin bir düşüşle tehdit ediyor.

Bu altcoin uzun vadeli yatırımcılarını kaybediyor

Ağ büyümesindeki düşü ve uzun vadeli yatırımcılardan gelen satış baskısı fiyat açısından olumsuz sonuçlara yol açabilir. En son metriklere göre Shiba Inu (SHIB), ağına katılan yeni kullanıcı sayısının Şubat 2023’ün başından beri düştüğünü gösteriyor.

Bu ilgisizliğe, son zamanlardaki yatay ve güçsüz fiyat hareketleri eşlik etti. Shiba Inu, geçtiğimiz haftaların büyük bir bölümü kritik destekleri savunarak geçirdi. Bu da yeni alıcıların ilgisiz olduğunu, Shiba Inu ağının gelişimini sürdüremediğini gösteriyor.

Shiba Inu ağ katılımcıları yarıdan fazla azaldı!

Aşağıdaki tabloda Glassnode, Shiba Inu ağında oluşturulan yeni cüzdan adreslerinin 4 Şubat’ta 4.575’ten 21 Mart kapanışında 1.696 adrese düştüğünü bildirdi.

Bir Blockchain ağındaki yeni adreslerin sayısı azaldığında, temel hizmet tekliflerine olan ilginin azaldığını gösterir. Bu eğilim tersine çevrilmediği takdirde, SHIB önümüzdeki haftalarda yeni talep bulmakta zorlanabilir.

Ayrıca, uzun vadeli sahiplerin azalan bakiyeleri de SHIB için aşağı yönlü görünümü doğruluyor. Santiment tarafından bildirildiği üzere, dolaşımdaki SHIB tokenlerinin Ortalama Yaşı keskin bir şekilde düştü.

Aşağıdaki Santiment grafiğinde, Ortalama Yaşı (90g) SHIB, 2 Şubat’ta 44,63’ten 22 Mart itibarıyla 29,06’ya düştü.

Ortalama Kripto Para Yaşı (90d) verileri, son zamanlarda işlem gören tokenlerin mevcut adreslerinde kaldığı ortalama gün sayısını gösterir. Keskin bir düşüş genellikle uzun vadeli sahipler arasında bir satış eğilimini gösterir.

Uzun vadeli Shiba Inu yatırımcılarından gelen satış baskısı, kripto yatırımcıları arasında paniğe neden olabilir. Bu da daha fazla fiyat düşüşünü tetikleyecek önemli faktör.

Shiba Inu için bir sonraki durak 0,000008 dolar mı?

Blockchain araştırma firması IntoTheBlock tarafından derlenen Global In/Out of Money (GIOMAP) verileri, SHIB’nin yakında 0,000008 dolara düşebileceğini gösteriyor.

Geçen hafta 0.000011 dolar direnç bölgesinden çıkamayan SHIB yatırımcıları, şimdi 200.000 adresin yaklaşık 47 trilyon SHIB tokeni için ödediği minimum fiyat olan 0.000008 dolara doğru düşüş bekleyebilirler. Bu seviyenin tutulamaması, SHIB’in 0.000006 dolara daha da düşerek 53 trilyon token satın alan 154.000 adresin çöküşü hafifletebileceğini görebilir.

Yine de, SHIB mevcut direnç bölgesinden 0,000012 dolar seviyesinden çıkarsa, boğalar tekrar kontrolü ele alabilir. Burası, 138.000 adresin başlangıçta yaklaşık 93 trilyon SHIB satın aldığı yer. Bu direnç kırılırsa, SHIB 0,000012 dolara doğru uzun süreli bir yükselişe geçebilir. Burada 100.000 adres toplam 466 trilyon SHIB satın aldı.

Kriptokoin.com olarak merakla beklenen Shibarium hakkında ortaya çıkan “çalıntı” iddialarına bu yazıda yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir